Taisyklės

KOORDINATORIAI TAISYKLĖS NUOSTATAI  TĖVŲ SUTIKIMO FORMA

     Mergaičių  salės futbolo (futsal) žaidynės LADYGOLAS taisyklės

Paprastai

(trys amžiaus grupės: 6-tų ir jaunesnių klasių moksleivės, 8-tų ir jaunesnių klasių moksleivės bei 10-tų ir jaunesnių klasių moksleivės)

BENDROS TAISYKLĖS

 1. Žaidžiama tik su salės futbolo (Futsal) kamuoliu.
 2. Vartai 2x3 metrų.
 3. Žaidžiama su užribiais. Kamuolys atitenka kitai komandai, kai kamuolys išrieda už aikštelės linijos (jei salė itin maža – kai paliečia sieną).
 4. Komandą sudaro ne daugiau kaip 10 žaidėjų.
 5. Vienu metu aikštėje žaidžia 4 aikštės žaidėjos ir vartininkė (jei salė itin maža, abiejų komandų treneriams pritarus, aikštėje gali žaisti po 3 žaidėjas ir vartininkė, t. y. jei nėra bendro pritarimo, žaidžiama kaip numatyta).
 6. Keitimų skaičius neribojamas.
 7. Keitimai galimi bet kuriuo metu, tačiau tik prie atsarginių žaidėjų suolelio. Į aikštę įeinanti žaidėja gali įžengti tik tada, kai perduoda (mest negalima) keičiamai žaidėjai skirtuką.
 8. Atliekant baudos smūgį ar išspiriant kamuolį iš užribio, varžovų žaidėjos turi atsitraukti nuo kamuolio ne mažiau kaip 5 metrus.
 9. Vartininkė kamuolį į žaidimą privalo grąžinti tik ranka.
 10. Vartininkė kamuolį į žaidimą ranka gražina per 5 sekundes.*
 11. Vartininkė gali žaisti bet kur aikštėje, tačiau savo aikštės pusėje su kamuoliu negali būti ilgiau kaip 5 sekundes (varžovų aikštės pusėje 5 sekundžių taisyklė negalioja).*
 12. Vartininkė negali imti kamuolio rankomis, jei jį tyčia grąžino tos pačios komandos žaidėja. Nesilaikius šios taisyklės yra skiriamas laisvas smūgis.
 13. Laimėjusi komanda grupės rungtynėse į sąskaitą įsirašo 3 taškus, pralaimėjusi 0.
 14. Jeigu pasibaigus rungtynių laikui rezultatas yra lygus, mušama baudinių serija. Laimėjusi komanda gauna 2, o pralaimėjusi 1 tašką.

LAIKO SKAIČIAVIMAS

 1. Žaidžiami 2 kėliniai po 12 min. (I-jame (savivaldybių) etape galima žaisti 2 kėl. po 10 min.). Pertrauka tarp kėlinių, ne ilgesnė nei 5 min.

NUOBAUDOS

 1. Taisyklių pažeidimas vartininko aikštelėje baudžiamas 6 metrų baudiniu.
 2. Šiurkščiai pažeidusi taisykles žaidėja baudžiama 2 minučių pašalinimu be teisės ją pakeisti. Kita komandos žaidėja į aikštę gali grįžti tik po 2 minučių arba iškart, kai komanda praleidžia įvartį.
 3. ITIN šiurkščiai pažeidusi taisykles žaidėja baudžiama raudona kortele ir šalinama iš salės be teisės sugrįžti. Žaidėja privalo praleisti ir kitas rungtynes (atskirais atvejais – daugiau). Taip pat, komanda 2 minutes po pašalinimo žaidžia su mažiau žaidėjų. Jei komanda praleidžia įvartį, į aikštę galima išleisti kitą žaidėją.

BAUDINIŲ SERIJA

 1. Baudinių serijos metu kiekviena komanda smūgiuoja po 3 baudinius nuo 6 m. žymos.
 2. Jei po šios serijos rezultatas lygus, toliau komandos smūgiuoja po vieną baudinį, kol išaiškinama komanda nugalėtoja.
 3. Jei visos žaidėjos smūgiavo, o rezultatas lygus, toliau smūgiuoja tos pačios žaidėjos tokia pačia eilės tvarka kaip smūgiavo pirmuosius baudinius.
 4. Baudinių serijoje vartininkę gali bet kuriuo metu keisti bet kuri kita žaidėja.

KITA

 1. Skirtingai nei lauko futbole, negalima iškart smūgiuoti į vartus iš aikštės vidurio, kai žaidimas pradedamas iš naujo (t.y. po įvarčio ar kėlinių pradžioje).
 2. Negalima tiesiogiai smūgiuoti kamuolio į vartus išspiriant jį iš užribio. Kamuolys, atsidūręs vartuose jį prilietus bent vienai žaidėjai, užskaitomas įvarčiu.
 3. Nėra nuošalės taisyklės.

SVARBU

 1. * Bendrų taisyklių 10 ir 11 punktų taikymas (arba netaikymas) savivaldybių ir apskričių finalų etape priklauso nuo rungtynėms teisėjaujančio teisėjo, todėl gali būti netaikomas. Didžiąjame Lietuvos finale šis punktas yra taikomas privalomai, atsižvelgiant į tai, kad rungtynėms teisėjauja profesionalūs Futsal teisėjai.
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.