Taisyklės

KOORDINATORIAI TAISYKLĖS NUOSTATAI  TĖVŲ SUTIKIMO FORMA KOMANDOS PARAIŠKA

BENDROS TAISYKLĖS

Žaidžiama tik su salės futbolo (Futsal) kamuoliu.
 
Vartų dydis – 2 x 3 metrų.
 
Žaidžiama su užribiais. Kamuolys atitenka kitai komandai, kai kamuolys išrieda už šoninės aikštelės linijos (jei salė itin maža – kai paliečia sieną).
 
Komandą sudaro ne mažiau kaip 6 ir ne daugiau kaip 10 žaidėjų.
 
Vienu metu aikštėje rungtyniauja 5 žaidėjos (4 aikštės žaidėjos ir vartininkė). Išimtis: jei salė itin maža, abiejų komandų treneriams pritarus, aikštėje gali žaisti po 3 aikštės žaidėjas ir vartininkė. Jei nėra bendro pritarimo, žaidžiama kaip numatyta.
 
Keitimų skaičius neribojamas.
 
Keitimai galimi bet kuriuo metu, tačiau tik prie atsarginių žaidėjų suolelio.
 
Atliekant baudos smūgį ar išspiriant kamuolį iš užribio, varžovių žaidėjos turi atsitraukti nuo kamuolio ne mažiau kaip 5 metrus. Žaidėjai nepaisant šios taisyklės rungtynių teisėjas turi teisę sustabdyti žaidimą ir paprašyti žaidėją atsitraukti.
 
Vartininkė kamuolį į žaidimą privalo grąžinti tik  ranka (per 5 sekundes).
 
Vartininkė bet kuriuo žaidimo metu kamuolį gali permesti per aikštės vidurio liniją.
 
Vartininkė negali imti kamuolio rankomis, jei jį sąmoningai koja grąžino tos pačios komandos žaidėja. Nesilaikius šios taisyklės yra skiriamas laisvas smūgis nuo baudos aikštelės linijos arčiausiai taisyklių pažeidimo vietos.
 
Pradedant žaidimą ar jį atnaujinus (t.y. po įvarčio ar kėlinių pradžioje) iš aikštės vidurio galima smūgiuoti į vartus:
1. Kamuolys, atsidūręs vartuose jį prilietus bent vienai bet kurios komandos žaidėjai, užskaitomas įvarčiu.
2. Kamuoliui atsidūrus vartuose prieš tai niekam jo nelietus įvartis neįskaitomas, o kamuolys įžaidžiamas nuo vartų.
 
Išspiriant kamuolį iš užribio ir:
1. Kamuoliui atsidūrus vartuose jį prilietus bent vienai bet kurios komandos žaidėjai, užskaitomas įvartis.
2. Kamuoliui atsidūrus vartuose prieš tai niekam jo nelietus, įvartis nėra užskaitomas ir kamuolys įžaidžiamas nuo vartų.
 
Nuošalės taisyklė netaikoma.

LAIKO SKAIČIAVIMAS

Žaidžiami 2 kėliniai po 10 min. Pertrauka tarp kėlinių ne ilgesnė nei 3 min.
 

Superfinale paskutines 2 rungtynių minutes laikas stabdomas kiekvieną  kartą, kai kamuolys palieka aikštę, yra prasižengiama arba teisėjui paprašius, o atnaujinamas, kai kamuolys grąžinamas į žaidimą. Laikas nėra stabdomas, kai likus žaisti 2 minutes tarp komandų yra 4 ir daugiau įvarčių skirtumas.

NUOBAUDOS

Taisyklių pažeidimas vartininko aikštelėje baudžiamas 6 metrų baudiniu.
 
Žaidėjas, pažeidęs taisykles ir gavęs raudoną kortelę, yra šalinamas iš aikštės be teisės į ją sugrįžti. Komanda 2 minutes po pašalinimo žaidžia su mažiau žaidėjų. Jei komanda ankščiau nei praėjus 2 minutėms praleidžia įvartį, į aikštę galima išleisti kitą žaidėją. Raudoną kortelę gavęs žaidėjas kitose rungtynėse žaisti gali.
 
Griežtai draudžiama rungtynių metu vartoti necenzūrinius žodžius ar kitaip įžeidinėti rungtynių dalyvius. Tai darantis asmuo griežtai įspėjamas. Pasikartojus – šalinamas iš aikštės, o išskirtiniais atvejais ir iš rungtynių vietos.
 
Kitos drausminės nuobaudos gali būti skiriamos žaidynių organizatorių sprendimais.

BAUDINIŲ SERIJA

Prieš baudinių seriją komanda atrenka 5 žaidėjas, kurios atliks baudinius.
 
Baudinių serijos metu kiekviena komanda smūgiuoja po 3 baudinius nuo 6 m. žymos. Jei po šios serijos rezultatas lygus, toliau komandos smūgiuoja po vieną baudinį, kol išaiškinama komanda nugalėtoja. Baudinius mušti gali tik tos pačios atrinktos 5 žaidėjos ta pačia eilės tvarka, kaip ir pradėjo baudinių seriją.
 
Baudinių serijoje vartininkę gali bet kuriuo metu keisti bet kuri kita žaidėja iš 5 atrinktų mušti baudinius.

KITA

Savivaldybių etape rungtynėms teisėjauja pedagogai arba vyresnių klasių moksleiviai (moksleiviai turi būti vyresni, nei žaidžiantys rungtynėse). Rungtynėms gali teisėjauti abiejų mokyklų pedagogai. Pagal tarpusavio susitarimą rungtynėms gali teisėjauti ir priimančios įstaigos pedagogai arba vyresnieji mokiniai.
 
Rungtynių metu, kuomet rezultato skirtumas tarp komandų yra 4 įvarčiai ar daugiau,  pralaiminčiųjų komanda gali į aikštę išleisti papildomai vieną naują žaidėją. Jei esant papildomai naujai žaidėjai, rezultatas sumažėja iki 3 įvarčių skirtumo, papildoma žaidėja turi palikti aikštę.

Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.