Ką reiškia ir iš kur kilo žodis "futsal"?

Futsal – yra dviejų portugališkų žodžių  futebol de  salão junginys. Taip pat šis žodžių junginys siejamas ir su kitomis romanų  kalbomis (ispaniškai: fútbol sala arba fútbol de salón; itališkai:  football Sala, prancūziškai: football de salleI). Kaip supratote, lietuvių kalboje žodžių junginį salės futbolas, taip pat galime jungti į vieną žodį Futsalas. uk žodžių šaknys tos pačios :)

Kuo skiriasi salės futbolas nuo futsalo?

Niekuo nesiskiria. Tiesiog, ilgą laiką Lietuvoje salės futbolo terminas buvo naudojamas apibūdinti visam uždarose patalpose žaidžiamam futbolui. Tai nėra visiškai tikslu. Todėl stengiantis išvengti nesusipratimų Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo pradėtas naudoti tarptautinis žodis "futsal" arba "futsalas". Pats žaidimas buvo sumanytas 1930 m. Urugvajuje. 1933 m. buvo išleistos pirmosios oficialios taisyklės.

Kokie yra pagrindiniai salės futbolo ir įprasto futbolo skirtumai?

Pagrindiniai salės futbolo arba futsalo skirtumai nuo įprasto arba mažojo futbolo yra šie: 

  • Žaidžiama salėje ant kieto paviršiaus su specialiu kamuoliu;
  • Naudojami tik 2x3 m vartai;
  • Tai nekontaktinis sportas;
  • Skaičiuojamos pražangos. Komanda, surinkusi tam  tikrą kiekį pražangų, baudžiama į jos vartus skiriant baudinį;
  • Žaidėjai gali būti baudžiami laikinu pašalinimu;
  • Visą laiką stabdomas laikas, kai kamuolys ne žaidime (LadyGole ši taisyklė galioja su išlygomis);

Ar galima LadyGole žaisti su 4 dydžio kamuoliu?

Negalima. LadyGole žaidžiama tik su salės futbolo (futsalo) kamuoliu.

Ar vyksta salės futbolo žaidynės berniukams?

Taip, nuo 2018 m. vyksta naujosios „MrGolas“ salės futbolo žaidynės berniukams! Pasekėme „LadyGolo“ pavyzdžiu ir sukūrėme galimybę ir berniukams pasivaržyti ginant savo mokyklos vardą. Todėl nuo šiol ne tik mergaitės sirgs salės futbolo virusu, bet visa mokykla! Daugiau informacijos www.mrgolas.lt 

Ar gali dalyvauti futbolo treniruotes lankančios mergaitės ?

Gali, tačiau jų kiekis komandoje ribojamas iki 2.

Vienoje komandoje negali žaisti daugiau nei 2 mergaitės, kurios šiais ar praėjusiais metais žaidė moterų A lygoje, 1 lygoje, moterų salės futbolo (Futsal) čempionate, merginų elitinėje lygoje.
Išsamesnę, aktualią sezonui informaciją rasite nuostatuose.

Ši taisyklė skirta tam, kad komandų pajėgumas būtų kiek įmanoma panašesnis, t.y. kad mokyklos iš miestų ir miestelių, kur nėra mergaičių futbolo būrelių, turėtų galimybę dalyvauti "LadyGolo" žaidynėse ir laimėti. Laimi čia visos, o išbandyti naujus dalykus = priimti iššūkį.

Ar gali žaidynėse dalyvauti jaunesnės mergaitės nei numato nuostatai?

Gali. Tačiau manome, kad futsalo kamuolys pradinių klasių moksleivėms gali būti per sunkus.

Todėl registruojant jaunesnes mergaites raginame prieš tai leisti mergaitėms pažaisti su futsalo kamuoliu pamokose ar popamikinės veiklos metu ir stebėti ar joms tai nėra per sunku. Mes laukiame visų, bet norime, kad tai būtų ir smagu :)

Kur galima rasti LadyGolo taisykles?

LadyGolo taisykles galima rasti mūsų svetainės skiltyje Taisyklės.

Nerandi reikiamo atsakymo?
parašyk mums ir mes atsakysime
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.