Dramatiškuose U14 superfinaluose - kovingos Rokiškio komandos staigmena

2020-03-07

LadyGolo U14 Superfinaluose netrūko dramatiškų akimirkų, o nugalėjo ryžtas, kovingumas ir komandinės pastangos. Pirmą kartą LadyGolo nugalėtojų medaliai atiteko Rokiškio merginoms.

Rokiškio Senamiesčio progimnazija pademonstravo charakterį, geležinę gynybą, valią ir efektyviai pasinaudojusi savo progomis pranoko favoritėmis laikytas, rezultatyviausiai žaidusias Grigiškių ir Ruklos komandas.

Vasarį rokiškietės liko antros Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose, kur triumfavo Ruklos J. Stanislausko mokykla – daugiafunkcis centras. Šį kartą geriau pasisekė Rokiškio Senamiesčio progimnazijai, tačiau tą sėkmę merginos užsitarnavo sunkiu darbu ir kovodamos nuo pirmos iki paskutinės minutės.

Grupių etape jos laimėjo 1:0 prieš Žadvainių ekipą po sunkios kovos, o Kuršėnų komandą 3:1 palaužė dviem įvarčiais per paskutines tris minutes. Pusfinalyje 1:0 įveikė gausiai aistruolių palaikomą Vilkijos komandą, o finale po įvarčio paskutinę minutę išplėšė pergalę 2:1 prieš Grigiškių atstoves.

„Užimti pirmąją vietą nesitikėjome. Tikėjomės laimėti apskrities varžybas, bet paskui apetitas kilo bevalgant. LadyGolo superfinaluose žaidėme pirmą kartą. Manau, kad padarėme „virš savo galvos“, - pripažino Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojas Vytautas Vajega - Neturėjome laiko daug treniruotis, mums trūko technikos, bet dalyvavimas mokyklų žaidynėse buvo kaip pasiruošimas, gera patirtis.“

Rokiškio merginų pasiekimas ypatingas ir tuo, kad daugelis merginų iki šiol pasižymėjo ne futbole, o kitose sporto šakose. „Merginos labai sportiškos, jos du kartus tapo kvadrato čempionėmis. Tokią laidą paskutinį kartą turėjau prieš 11 metų. Jos azartiškos, turi sportinį pyktį. Futbolą lanko tik ketvirtadieniais, kitomis dienomis užsiima lengvąja atletika ar kitais sportais. Tačiau futbolą žaisti mėgsta. Treniruotėse prieš varžybas net teko raminti, kad nepatirtų traumų. Jos azartiškos, turi sportinį pyktį ir nori laimėti net treniruotėse“, - pasakojo V. Vajega.

Komandos kapitonė Orinta Navikaitė ne tik pelnė svarbius įvarčius ir asistavo komandos draugėms, bet ir atkakliai dirbo gynyboje bei net kartą stojo į vartus, kur atmušė baudinį. Po įvarčių tiek pusfinalyje, tiek finale ji susiėmė už galvos tarsi netikėdama tuo, ką pavyko pasiekti.

„Tikrai nesitikėjau, kad įmušiu, nes buvo labai sunku. Man buvo „wow“. Kiekvienos rungtynės buvo sunkios, prieš kiekvienas reikėjo pakovoti. Finale buvome labai susikaupę, - kalbėjo Orinta - Mokyklų žaidynės pridėjo pasitikėjimo, pagerino susižaidimą. Galvojau, kad ir čia galime užimti prizinę vietą, bet nesitikėjau, kad laimėsime. Tikrai džiaugiamės, nes tai tikrai didelis pasiekimas.“

Orinta pirmosiose klasėse žaidė kvadratą, estafetes „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, o pastaruoju metu daugiausiai užsiima lengvąja atletika. Ieties metimo sektoriuje ji seka rokiškietės Livetos Jasiūnaitės pėdomis. Tačiau ir futbolas yra jos mėgstamas žaidimas

„Futbolą nuo mažens žaisdavo mano brolis. Jis buvo vartininkas, todėl jam kieme mušdavau į vartus, treniruodavau, taip ir pradėjau žaisti nuo 5 klasės, - teigė mergina – Ladygole dalyvauti tikrai smagu, čia daug komandų, galima pabendrauti su merginomis iš kitų miestų. Visos draugiškos, padeda viena kitai.“

Finalas tarp Rokiškio ir Grigiškių komandų netgi nebuvo pačios dramatiškiausios rungtynės. Jomis tapo Grigiškių ir Ruklos dvikova pusfinalyje. Pagrindiniam laikui pasibaigus lygiosiomis komandos mušė baudinius. Serija užtruko tiek, kad žaidėjos stojo mušti antrą kartą. Sėkmė čia nusišypsojo grigiškietėms.

Ruklos komanda po apmaudaus pralaimėjimo atsitiesė rungtynėse dėl 3 vietos, kur užtikrintai įveikė Vilkijos gimnazistes.

Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla ir Klaipėdos Vitės progimnazija superfinaluose dalyvavo dvi dienas iš eilės – jos delegavo komandas ir į U12, ir į U14 varžybas.Visos komandos namo grįžo su prizais – aprangomis, o taip pat turėjo galimybę susikurti unikalius „Ladygolo“ ir „Weplaystrong“ marškinėlius bei pasipuošti cha piešiniais. Energijos rungtyniauti komandoms suteikė „Tymbark“ vaisių tyrės.Foto galerija

Instagram video akimirkos

A grupės rezultatai
B grupės rezultatai
Rungtynių dėl vietų rezultatai

Galutinė komandų rikiuotė:
1. Rokiškio Senamiesčio progimnazija
2. Grigiškių gimnazija (Vilniaus apskr.)
3. Ruklos Jono Stanislausko mokykla-daugiafunkcis centras (Jonavos r.)
4. Vilkijos gimnazija (Kauno r.)
5. Kuršėnų Daugėlių pagr. mokykla
6. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija (Šilalės r.)
7. Žadvainių pagrindinė mokykla (Rietavo sav.)
8. Utenos Krašuonos progimnazija
9. Butrimonių gimnazija (Alytaus r.)
10. Klaipėdos Vitės progimnazija

Daugiau žinučių
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.