Dešimtokių titulą apgynė Ignalinos gimnazija

2019-05-03
img-3562.jpg

Merginų futsalo žaidynėse „Ladygolas“ dešimtokių grupėje nugalėjo komandinis darbas, ryžtas siekiant ilgalaikių tikslų. Nugalėtojų titulą apgynė ir limuzinu namo grįžo Ignalinos gimnazijos komanda, prizinėmis vietomis antrus metus iš eilės džiaugėsi Marijampolio ir Tauragės futbolininkės.

Apskričių varžybose 10 ir žemesnių klasių (U-16, gimusių 2002 m. ir jaunesnių) grupėje nugalėjo Marijampolio M. Lukšienės, Ignalinos, Vilkijos, Plungės „Saulės“ gimnazijos, Pabiržės pagrindinė mokykla (burtai joms lėmė superfinalų A grupę), Tauragės „Versmės“, Marijampolės „Sūduvos“, Simno gimnazijos, Šakynos mokykla ir Klaipėdos licėjus (B grupė).

Superfinalo turnyre Prienuose atkaklios kovos vyko nuo pradžių. A grupėje būsimos finalininkės – Marijampolio ir Ignalinos komandos - netgi startavo pralaimėjimais po baudinių serijų. Trims komandoms surinkus po 4 taškus vietą pusfinalyje joms nulėmė geresnis įvarčių santykis. Gausiai aistruolių palaikomos Vilkijos gimnazijos merginos dukart laimėjo po baudinių ir grupėje liko trečios. B grupėje intrigos buvo mažiau – Tauragės ir Marijampolės futbolininkės laimėjo po du kartus ir užtikrintai žengė toliau.

Aštuonis įvarčius grupių varžybose pelniusi, Gabijos Valiukevičiūtės vedama Marijampolės „Sūduvos“ gimnazija pirmoji įmušė pusfinalyje, tačiau Marijampolio merginos parodė charakterį ir nugalėjo 2:1. Kitame pusfinalyje ignalinietės sužaidė tiksliau už tauragiškes – 2:0.

Rungtynės dėl trečios vietos tarp Tauragės ir Marijampolės ekipų papuošė visą turnyrą - „Sūduvos“ gimnazija neįmušė baudinio ir atsilikinėjo 0:2, sugebėjo rezultatą išlyginti iki 2:2, leido varžovėms išsiveržti į priekį, ir vėl išlygino paskutinėje atakoje – 3:3. Baudinių serijoje bronzinius prizus išplėšė Tauragės futbolininkės.

Finale intriga išliko iki finalinės sirenos - po atkaklios kovos Ignalinos žaidėjos 1:0 palaužė Marijampolio pasipriešinimą. Pernai šios komandos taip pat susitiko finale ir tuomet ignalinietės laimėjo 2:0. Šį kartą joms nesutrukdė ir tai, kad naudingiausia praėjusių metų žaidėja savo titulo ginti negalėjo atvykti.

„Superinės nuotaikos. Tikrai nesitikėjome, nes mūsų lyderė Adrija Skudutytė pateko į merginų rinktinės atranką. Mes džiaugiamės už ją, bet pasakiau mergaitėms: žaidžiame, kovojame nenusimename, klausome trenerio ir pačios galvojame. Nulėmė mūsų užsidegimas noras, gera gynyba, puiki vartininkė, - svarstė komandos treneris Tadas Bernotas – Merginos galvojo, kad be lyderės bus prasčiau. Bet jos parodė, kad gali žaisti. Jos stengiasi, noriai eina į treniruotes. Mums patinka dalyvauti čia, nes maloniai priima organizatoriai, apdovanojimai ir prizai fantastiški. Mergaitės stengiasi ir ruošiasi būtent į „Ladygolą.“

Pergalingą įvartį finale pelniusi Karolina Baušytė buvo vis dar nustebusi dėl savo asmeninės ir komandos sėkmės. „Neįtikėtina, nes važiuojant net negalvojome, kad galime laimėti. Tačiau stipriai kovojome ir iškovojome pergalę. Manau, kad gynyba buvo stiprioji pusė, buvo planas įmušus apginti vartus. Mūsų komanda labai draugiška, visos sutariame – jei kas padaro kokią klaidą, viena ant kitos nepykstame. „Ladygolas“ - labai smagus renginys, prizai, įvairios veiklos, smagu pakonkuruoti su kitomis mokyklomis, - kalbėjo K. Baušytė - Mane traukia futbolo adrenalinas, kai per varžybas įmušti įvartį. labai smagu ant širdies pasidaro ir žinai kad pradžiugini komandą. Apskritai kai tokia komanda smagu žaisti.“

Per daug neliūdėjo ir Marijampolio komanda, kuri prieš dvejus metus pati tapo čempione, o dabar dukart užėmė antrą vietą. „Šaunu, kad tiek metų iš eilės vaikai iškovoja prizines vietas, sportuoja, stengiasi Šiais metais dar berniukai dalyvauja „Gole“, žiūrėsime, gal jiems pasiseks, - vylėsi M. Lukšienės gimnazijos kūno kultūros mokytojas Saulius Barevičius. - Metai buvo sunkūs, nes sporto salę atgavome prieš mėnesį. Visą žiemą treniravomės lauke, buvo sunku žaisti futsalą, nes reikia praktikos, treniruočių. Bet vaikų motyvacija labai didelė, važiuojame po čempionatus, turnyrus. Merginos pradėjo žaisti futbolą prieš daugieu nei 5-6 metus, jos užsikabino. Ateina vis naujos, vyresnės žaidžia Pirmoje lygoje, rinktinėse.“

Net keturis įvarčius per vienerias grupės rungtynes pelniusi Marijampolio lyderė Aistė Čižaitė sakė, kad komandoje turi didžiulį viena kitos palaikymą. „Kiekviena už kiekvieną žaidžiame kaip komanda. Mūsų puolimas ir gynyba lygiavertė. Dalyvauti „Ladygole“ patinka, nes kiekvieną kartą vis kažkas naujo. Tai pats geriausias turnyras iš visų, nemačiau, kad kituose būtų tokie prizai kaip limuzinas, sėdmaišiai. Mūsų mokykla labai sportiška, viską esame išbandę, bet labiausiai patiko futbolas. Mūsų mokykloje, rajone futbolas pirmauja iš sporto šakų.“

Prizininkės dovanų gavo kamuolius ir sėdmaišius, o visos apskričių nugalėtojoms atiteko aprangos ir kamuoliai.

Varžybų rezultatai:
A grupė
B grupė
Rungtynės dėl vietų

„Ladygolo“ 10 klasių finalinė rikiuotė:
1. Ignalinos gimnazija,
2. Marijampolio M. Lukšienės gimnazija (Vilniaus r.),
3. Tauragės „Versmės“ gimnazija,
4. Marijampolės „Sūduvos“ gimnazija.

Geriausios finalinių varžybų žaidėjos:
Karolina Baušytė (Ignalinos gimnazija; naudingiausia aikštės žaidėja)
Luna Olson (Ignalinos gimnazija; vartininkė)Geriausios finalinių varžybų komandų žaidėjos:
Aistė Čižaitė (Marijampolio M. Lukšienės gimnazija)
Ugnė Stanevičiūtė (Vilkijos gimnazija)
Viltė Benkunskaitė (Klaipėdos licėjus)
Saulutė Railaitė (Šakynos mokykla)
Judita Nagurevičiūtė (Pabiržės pagrindinė mokykla)
Laura Kubiliūtė (Tauragės „Versmės“ gimnazija)
Onodora Mazrimaitė (Plungės „Saulės“ gimnazija)
Aistė Mačiukaitytė (Simno gimnazija)
Emilija Čeponytė (Ignalinos gimnazija)
Gabija Valiukevičiūtė (Sūduvos gimnazija)

Foto galerija

Apdovanojimų foto galerija

Superfinalo dienos video akimirkos

Finalo rungtynių vaizdo įrašas

Daugiau žinučių
Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.